Куба в Украине » Новости » ЗАЯВА МЗС КУБИ "Сполучені Штати посилюють свою кампанію проти міжнародної медичної співпраці Куби"

ЗАЯВА МЗС КУБИ "Сполучені Штати посилюють свою кампанію проти міжнародної медичної співпраці Куби"

06.10.2020

Народ Куби і міжнародне співтовариство обізнані про нечесну кампанію, яку з 2019 року уряд Сполучених Штатів розв'язав, щоб дискредитувати міжнародне медичне співробітництво Куби, чинити тиск на уряди, які його отримують, і позбавити народи цих медичних послуг.

Міністерство закордонних справ засуджує, що в рамках цього наступу уряд США розв'язав тиск та шантаж на Панамериканську організацію охорони здоров'я (ПАОЗ).

Під загрозою невиплати фінансового внеску, який повинні були зробити Сполучені Штати як основний учасник бюджету Організації, Секретаріат ПАОЗ був змушений погодитися на те, що вони називають "зовнішньою перевіркою ролі ПАОЗ у програмі «Більше лікарів у Бразилії», в якій тисячі кубинських фахівців мали можливість взяти участь за конкретним запитом народного уряду Партії Трудящих, і яка стала об'єктом грубої наклепницької кампанії з боку Сполучених Штатів і нинішнього уряду Бразилії.

Передбачувана заклопотаність США з приводу співпраці Куби, в даному випадку за програмою "Більше лікарів", є незаконною та недоречною для обговорення у ПАОЗ. Програма "Більше лікарів", що раніше пройшла аудит з позитивними результатами, була створена відповідно до тристоронньої угоди між кубинським урядом, тодішнім урядом Бразилії та ПАОЗ. Програма дозволила кубинським лікарям у Бразилії з серпня 2013 року по листопад 2018 року обслуговувати 113 мільйонів 359 тисяч пацієнтів в більш ніж 3 тисячі 600 муніципалітетах, забезпечуючи постійне медичне обслуговування 60 мільйонів бразильців. Завдяки цій програмі вдалося розширити охоплення бразильців базовим і медичним обслуговуванням; розширити доступ і пропозицію медичних послуг; і поліпшити показники здоров'я населення, скоротивши число госпіталізацій за рахунок профілактичної роботи лікарів.

Рівень задоволеності і схвалення пацієнтів, лікарів і менеджерів Програми був високим. Відповідно до досліджень Федерального університету штату Мінас-Жерайс (UFMG), 95% пацієнтів були задоволені або дуже задоволені програмою.

Якби Куба не була змушена вивести своїх лікарів з Бразилії, вони могли б здійснити свій внесок в боротьбу з пандемією КОВІД-19 в цій країні, другій найбільш постраждалій в усьому світі.

Як повідомляється в заяві Міністерства народної охорони здоров'я від 14 листопада 2018 р., Куба прийняла рішення не продовжувати участь у програмі «Більше лікарів» через лакейство президента Бразилії Жаіра Болсонару, який із зневажливим і загрозливим ставленням до наших співробітників та відвертою неповагою до ПАОЗ і до того, що було узгоджено ПАОЗ з Кубою, вніс зміни до умов програми, які спричинили порушення попередньо узгоджених гарантій та неприйнятні умови для перебування наших фахівців.

Огидно, що уряд США намагається маніпулювати міжнародними і регіональними органами на свій розсуд. Відомо, що не існує будь-якого документу, прийнятого керівними органами ПАОЗ, який давав би мандат або юридично схвалював би проведення цього перегляду або формулювання його так званих "кіл повноважень".

Це формулювання було підготовано групою в складі Сполучених штатів, Бразилії, Секретаріату ПАОЗ та Канади, причому остання виступала в якості посередника між сторонами. На додачу до всього, увесь цей процес перегляду здійснюється за рахунок регулярного бюджету ПАОЗ.

Без будь-якого мандату було найнято американську юридичну фірму, яка протягом 180 днів повинна винести скориговану і, отже, визначену оцінку відповідно до "умов", які вже визначила обрана група, очолювана Сполученими Штатами.

Ніхто, хто володіє елементарним почуттям чесності, знанням цілей та поведінки уряду Сполучених Штатів або хоча б здоровим глуздом, не може сумніватися в тому, що він стикається з лобовим нападом на багатосторонність, грубими політичними маніпуляціями у відношенні до ПАОЗ та продовженням агресії проти Куби.

Після засудження цього маневру Міністром народної охорони здоров'я Хосе Анхелем Порталем Мірандою на 58 сесії Керівної Ради ПАОЗ, 28 вересня було продемонстровано у виступах представників Держдепартаменту, що уряд США стоїть за тиском на Організацію, проти програми співпраці Куби з державами-членами регіону і так званою "зовнішньою перевіркою" програми «Більше лікарів для Бразилії». Сполучені Штати пішли ще далі, виступивши проти обрання Куби членом Виконавчого комітету ПАОЗ, що не увінчалося успіхом через одностайну підтримку кандидатури Куби. В ході засідань Ради ряд країн визнали і високо оцінили солідарність і співробітництво кубинського медичного персоналу в боротьбі з Ковід19.

Міністерство заявляє, що готується брехлива і наклепницька оцінка, що пропагується та переслідує агресивні цілі Сполучених Штатів у їх прагненні дискредитувати міжнародне співробітництво Куби.

Викликає жаль той факт, що за допомогою цього нового маневру уряд Сполучених Штатів намагається завдати шкоди відносинам Куби з ПАОЗ, які історично спиралися на співпрацю, повагу, загальне визначення гуманістичних цілей і цінностей і прихильність забезпеченню якісного медичного обслуговування населення. На цих передумовах були побудовані відносини, якими Куба пишається.

Міністерство підтверджує тверду прихильність Куби до розвитку та стійкості системи охорони здоров'я на благо кубинського народу і співпраці з народами регіону та інших частин світу.

У неї є можливість це здійснити, яка побудована власними зусиллями. Це реальність, яку ніхто не може змінити.

Доступ до охорони здоров'я є правом людини, і Сполучені Штати скоюють злочин, коли прагнуть позбавити мільйони людей цього невід'ємного права.

Як говориться у заяві Міністерства закордонних справ від 5 грудня 2019 року, є аморальним і неприйнятним ставити під сумнів гідність, професіоналізм і альтруїзм понад 400 тисяч кубинських медичних працівників, які за 56 років виконали місії в 164 країнах.

Посилена економічна, торговельна та фінансова блокада, введена Сполученими Штатами щодо Куби, наслідки якої є особливо руйнівними в контексті пандемії КОВІД-19, не змогла і не зможе перешкодити нашій країні поділитися своїми обмеженими ресурсами з іншими народами світу, що їх потребують.

Крім боротьби з пандемією на Кубі та керуючись солідарністю і гуманізмом нашого народу, країна зміцнила своє міжнародне медичне співробітництво, направивши більше 3 тисяч 800 співробітників, організованих у 52 медичні бригади, до 39 країн і територій, постраждалих від цієї хвороби, які приєдналися до тих, хто вже працював у 59 державах до пандемії.

Як зазначив історичний лідер Кубинської Революції Фідель Кастро Рус у своїх міркуваннях від 2 жовтня 2014 року, під назвою «Час обов'язку», «медичний персонал, який відправляється у будь-яку точку, щоб рятувати життя, навіть ризикуючи втратити своє власне, є найбільшим прикладом солідарності, яку може запропонувати людина».

Гавана, 30 вересня 2020 року

Контакты:
Адрес Ассоциации:

Киев, ул. Евгения Сверстюка (М.Расковой), 23 офис 622
Телефон:
+38 (044) 355-01-20