Куба в Украине » Акции солидарности » Конференция "Дети Тарара - дети Украины"

Конференция "Дети Тарара - дети Украины"

16 мая 2015 года

16 травня 2015 року в Київі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція учасників українсько-кубинської програми медичної допомоги дітям, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Конференція була присвячена 25-й річниці програми лікування українських дітей на Кубі в лагері "Тарара". Слоганом конференції став девіз «Діти Тарара – діти України!». 

Делагати та гості конференції у своїх виступах зазначали важливість та необхідність подальшого лікування українських дітей на кубинському острові, та із вдячністю згадували внесок кубинськіх лікарів та державних діячів у справжній порятунок постраждалих від страшної трагедії Чорнобиля. Серед виступаючих матерів та дітей, що лікувалися в Тарара одностайно чулася думка про те, що міжнародна благодійна програма "Діти Чорнобиля" тисячам дітей допомогла повернути здоров`я, а сотням навіть врятувати життя. Серед змістовних виступів делегатів та гостей конференції, зокрема, екс-омбудсмена України Ніни Карпачової, президента Міжнародного Чорнобильского фонду Олександра Божка, посла Республіки Куба в Україні Эрнесто Сенті Даріаса, та інших, були порушені важливі питання поновлення медичної програми та необхідності створення громадської організації для відстоювання прав дітей, що лікувалися на Кубі.

Результатом роботи конференції стало рішення звернутися до українських високопосадовців з листами про необхідність розгляду та позитивного вирішення питання повернення програми "Діти Чорнобиля" у дію на державному рівні, та підписання з Республікою Куба міжнародних договорів про медичне співробітництво.

Також було прийнято рішення розпочати роботу по створенню Всеукраїнської молодіжної громадської організації «ДІТИ ТАРАРА», яка має на меті своєї діяльності захист  прав та інтересів учасників українсько-кубинської програми медичної допомоги дітям, що постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, передусім дітей-інвалідів-чорнобильців, а також інших осіб. А також розвивати та зміцнювати відносини дружби та співробітництва між народами Куби та України.

  • Контакты:
    Адрес Ассоциации:

    Киев, ул. Евгения Сверстюка (М.Расковой), 23 офис 622
    Телефон:
    +38 (044) 355-01-20