Куба в Украине » Акции солидарности » Стоп блокаді Куби! Акція біля Посольства США у Києві

Стоп блокаді Куби! Акція біля Посольства США у Києві

17 декабря 2015 года

17 грудня 2015 року, - у річницю визволення із тюрем США Кубинської п’ятірки героїв боротьби з тероризмом і початку перемовин між США і Республікою Куба, - за ініціативи Асоціації дружби «Україна-Куба» було проведено пікетування Посольства США в м. Києві з вимогами припинити торгову, економічну та фінансову блокаду Куби з боку США та повернути Кубі Гуантанамо - територію Куби, яку США використовує у якості військової база та міжнародної тюрми.

Акція відбулася в рамках європейської кампанії проти блокади Куби, яка проходила в цей день у багатьох країнах Європи за рішенням Другої європейської зустрічі солідарності з Кубою, що відбулася 3-4 жовтня у м. Празі (Чеська Республіка).

Учасники пікету передали Послу США в Україні Джеффрі Р. Пайєтту звернення громадських організацій України на ім’я Президента США Барака Обами із вимогами продовжити подальші кроки щодо припинення блокади Куби з боку США від якої страждає не лише кубинський народ, але й народи інших країн, у тому числі України та навіть США, оскільки для пересічних американців заборонений приїзд на Кубу з метою медичного туризму і вони не можуть отримати ефективне та недороге лікування.

Гарною новиною стало повідомлення учасників пікету про підписання 16 грудня 2015 року меморандуму між США і Кубою про пряме авіаційне сполучення, що стало ще одним кроком на шляху нормалізації двосторонніх відносин між цими країнами.

Європейський рух солідарності з Кубою планує продовження акцій протесту 17 числа кожного місяця.

  • Контакты:
    Адрес Ассоциации:

    Киев, ул. Евгения Сверстюка (М.Расковой), 23 офис 622
    Телефон:
    +38 (044) 355-01-20