Куба в Украине » Акции солидарности » Відкриття пам’ятника Національному герою Куби Хосе Марті в Києві

Відкриття пам’ятника Національному герою Куби Хосе Марті в Києві

19 квітня 2021 року

19 травня 2021 року у м. Києві відбулась урочиста церемонія відкриття пам’ятника Національному герою Куби, видатному борцю за незалежність, гуманісту та духовному батьку народу Куби – Хосе Марті, якого кубинці величають «Апостолом свободи». Саме в цей день, День пам’яті, 126 років тому Марті героїчно загинув за визволення Куби у бою проти іспанських колонізаторів.

Для народу Куби Хосе Марті має таке ж значення, як Тарас Шевченко - для Українського народу. Не випадково ще 20 років тому в центральному парку м. Гавани – міста-побратима Києва, було встановлено пам’ятник Тарасу Шевченку. Тепер Україна здійснила свій внесок у дружбу між нашими народами, відкривши у Шевченківському районі м. Києва монумент Хосе Марті.

Проект встановлення монументу Хосе Марті  був реалізований за Ініціативи Інституту Хосе Марті в Україні, заснованого в рамках «Програми ЮНЕСКО міжнародної солідарності імені Хосе Марті». Саме ця організація об’єднала народну ініціативу щодо створення пам’ятника Хосе Марті  за підтримки Посольства Куби в Україні та багатьох громадських організацій та друзів Куби.

Величезне значення вшанування Хосе Марті в столиці України для зміцнення дружніх відносин між народами наших країн було висвітлено у виступах: Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Куба в Україні Натачі Діаз Агілери, Голови Шевченківської у м. Києві районної адміністрації Олега Гаряги, Директора Центру Америки і Карибського басейну МЗС України Ігоря Семенюка, Президента Інституту Хосе Марті в Україні Василя Терещука, першого Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової, головного редактора телеканалу «Інтер» Антона Нікітіна та інших представників громадськості та дипломатичного корпусу в Україні.

Гуманізм мислення та цінностей, які завдяки «Вчителю кубинського народу» стали стрижнем державної політики Куби, втілилися у відношенні «Острова свободи» до дітей. І не лише кубинських дітей. Завдяки кубинській урядовій програмі «Діти Чорнобиля» понад 24 тисячі українських дітей отримали медичну допомогу і відчули щиру любов народу Куби, а сотням з них кубинські лікарі врятували життя!

Студенти та викладачі КНУ театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого та Київського університету ім. Бориса Грінченка прочитали іспанською та українською мовами відомий вірш Хосе Марті «Дівчина з Гватемали» Урочиста церемонія завершилася виконанням кубинської народної пісні на слова Хосе Марті «Гуантанамера» у виконанні учнів СШ № 176 м. Києва, яку співали разом з ними всі присутні друзі Куби.

Пам’ятник Хосе Марті було створено членом Національної спілки художників України, скульптором Олександром Стельмашенко і відкрито на «Алеї Просвітителів» по вул. Бульварно-Кудрявська (поруч із Львівською площею).

Прес-служба Інституту Хосе Марті в Україні

  • Контакты:
    Адрес Ассоциации:

    Киев, ул. Евгения Сверстюка (М.Расковой), 23 офис 622
    Телефон:
    +38 (044) 355-01-20