Куба в Украине » Новости » Заява Міністерства охорони здоров'я: Куба оголошує про вихід з програми "Більше лікарів" в Бразилії

Заява Міністерства охорони здоров'я: Куба оголошує про вихід з програми "Більше лікарів" в Бразилії

16.11.2018

Міністерство охорони здоров'я Республіки Куба, віддане принципам солідарності і гуманізму, якими протягом 55 років керувалася кубинська медична співпраця, бере участь в програмі «Більше лікарів» для Бразилії з моменту її створення в серпні 2013 року. Ініціатива Ділми Русеф, яка в той час була президентом Федеративної Республіки Бразилії, мала благородну мету забезпечити медичну допомогу найбільшій кількості бразильців у відповідності з принципом загального охоплення медико-санітарними послугами, пропагованим Всесвітньою Організацією охорони Здоров'я.

Ця програма передбачала присутність бразильських та іноземних лікарів для роботи в бідних і віддалених районах країни.

Кубинська участь у цьому заході здійснюється через Панамериканську Організацію охорони здоров'я, і зарекомендувала себе, займаючи місця не охоплені бразильськими лікарями або лікарями інших національностей.

За ці п'ять років роботи близько 20 тисяч кубинських співробітників надали допомогу 113 мільйонів 359 тисяч пацієнтів, у більш ніж 3 тисячі 600 муніципалітетах, які охопили всесвіт до 60 мільйонів бразильців в той час, коли вони становили 80 відсотків усіх лікарів, що беруть участь у програмі. У більш ніж 700 муніципалітетах вперше за всю історію був лікар.

Робота кубинських лікарів у місцях крайньої бідності, у бідних кварталах Ріо-де-Жанейро, Сан-Паулу, Сальвадор-де-Байя, у 34 особливих округах корінного населення, особливо в Амазонії, була широко визнана федеральними, державними та муніципальними органами влади цієї країни та її населенням, яке надало 95 відсотків прийняття, згідно з дослідженням, здійсненим Федеральним університетом Мінас-Жерайс на замовлення Міністерства охорони здоров'я Бразилії.

27 вересня 2016 року, близько до закінчення терміну дії договору та серед подій стосовно законодавчо-судового перевороту проти президента Ділми Русеф, Міністерство охорони здоров'я в офіційній заяві повідомило що Куба "продовжуватиме брати участь у договорі з Панамериканською організацією охорони здоров'я про застосування Програми "Більше лікарів", доки зберігатимуться гарантії, надані місцевими органами влади", що до цих пір дотримувалося.

Обраний президент Бразилії Жаїр Болсонару з прямими, зневажливими і загрозливими посиланнями стосовно присутності наших лікарів, заявив і підтвердив, що він змінить положення і умови Програми "Більше лікарів" із зневагою до Панамериканської Організації охорони здоров'я та її домовленостей з Кубою, ставлячи під сумнів підготовку наших лікарів та обумовлюючи їх присутність у програмі повторним підтвердженням диплому, та як єдиний спосіб, шляхом укладання індивідуальних контрактів.

Зазначені зміни встановлюють неприпустимі умови та порушують гарантії, узгоджені з початку Програми, які були ратифіковані в 2016 році з переглядом умов співробітництва між Панамериканською організацією охорони здоров'я та Міністерством охорони здоров'я Бразилії та Угодою про співпрацю між Панамериканською організацією охорони здоров'я та Міністерством охорони здоров'я Республіки Куба. Ці недопустимі умови роблять неможливою підтримку присутності кубинських фахівців у Програмі.

У зв'язку з цим, з урахуванням цієї прикрої ситуації, Міністерство охорони здоров'я Куби прийняло рішення про те, що воно не буде продовжувати брати участь в Програмі "Більше лікарів", про що повідомило керівнику Панамериканської організації охорони здоров'я та бразильським політичним лідерам, які заснували та відстоювали цю ініціативу.

Не є прийнятним ставити під сумнів гідність, професіоналізм та альтруїзм кубинських партнерів, які при підтримці своїх сімей в даний час надають послуги в 67 країнах. За 55 років було проведено 600 тисяч інтернаціоналістських місій в 164 країнах, в яких взяли участь понад 400 тисяч медичних працівників, які в багатьох випадках виконували це почесне завдання неодноразово. Особливо зазначаються подвиги в боротьбі з еболою в Африці, сліпотою в Латинській Америці та Карибському басейні, холерою в Гаїті, та участь 26 бригад міжнародного контингенту лікарів, які спеціалізуються на катастрофах та великих епідеміях "Генрі Рів" в Пакистані, Індонезії, Мексиці, Еквадорі, Перу, Чилі та Венесуелі, серед інших країн.

У переважній більшості завершених місій витрати взяв на себе кубинський уряд. Крім того, на Кубі навчаються безкоштовно 35 тисяч 613 медичних фахівців із 138 країн, як вираження нашої солідарності та інтернаціоналістичного покликання.

На Кубі співробітникам завжди зберігалося робоче місце та 100 відсотків  їх заробітної плати з усіма трудовими та соціальними гарантіями, як і всім іншим працівникам Національної системи охорони здоров'я.

Досвід Програми "Більше лікарів" для Бразилії та участь в ній Куби свідчить про те, що програма співпраці "Південь-Південь" може бути організована під егідою Панамериканської організації охорони здоров'я для просування її цілей у нашому регіоні. Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй та Всесвітньої організації охорони здоров'я визнають її основним прикладом передових практик у тристоронньому співробітництві та реалізації порядку денного на 2030 р. з його цілями сталого розвитку.

Народи Нашої Америки та решти світу знають, що вони завжди зможуть розраховувати на гуманістичне і солідарне покликання наших фахівців.

Бразильський народ, який зробив програму "Більше лікарів" соціальним завоюванням, який з самого початку довіряв кубинським лікарям, цінує їх достоїнства і висловлює подяку за повагу, чутливість та професіоналізм, з якими до нього зверталися, зможе зрозуміти, хто несе відповідальність за те, що наші лікарі не зможуть продовжувати надавати солідарну допомогу в цій країні.

Гавана, 14 листопада 2018 року.


Natacha Díaz Aguilera

Ministra-Consejera

Encargada de Negocios a.i

Embajada de la República de Cuba en Ucrania

http://misiones.minrex.gob.cu/es/ucrania

https://twitter.com/embacubaucrania

@EmbaCubaUcrania

Контакты:
Адрес Ассоциации:

Киев, ул. Евгения Сверстюка (М.Расковой), 23 офис 622
Телефон:
+38 (044) 355-01-20